בני מצווה, בנות מצווה
מתבגרים כמשפחה

בנכם הגיע לגיל בר מצווה... בתכם סוף סוף בת מצווה... ואתם ההורים, רוצים לחגוג כראוי: לא רק במסיבה רועשת, אלא בתהליך עמוק המותאם לבר מצווה ולבת מצווה.

 לא תמיד הבן או הבת שלנו מעוניינים בטקסים או בתהליכים לקראת טקס בר מצווה או בת מצווה. לרוב, הם רק רוצים שיתנו להם לחגוג בכיף שלהם. 

 

אך מתחת לכל העיסוקים והחגיגות... מתחוללת לעתים קרובות סערה:

זו סערת הגדילה הטבעית, ההשתנות הביולוגית של הגוף, ואיתה מגיעות החידות של הנפש, חידוד הזהות (מי אני? מה חשוב לי? מהי המשימה שלי בעולם? איך אני יכול להשפיע וליצור שינוי, ועבור מי?)

בתהליך בר או בת המצווה, אחבר בין הרצונות והתשוקות האישיים של כל ילד או ילדה, לבין רצונות ההורים מטקס בר או בת המצווה. המטרה היא יצירת קשר עמוק עם בתכם או בנכם, ובניית טקס בר מצווה או בת מצווה המותאם לצרכי המשפחה ולמסורות המשפחתיות שלכם.

בתהליך ההכנה לקראת בר או בת מצווה, אקיים עם הילד.ה שלכם מספר מפגשי הכנה, בה נאתר יחד מה מפעיל את הנפש ומעורר אותה, דרך למידה בטקסטים יהודיים ובמקורות.

כל ילד.ה תכתוב דרשה (או נאום) שיבסס את תפיסותיו/ה על העולם המתחולל סביבה ובתוכה.

את סיום התהליך נחגוג בטקס חגיגי, עם או בלי עלייה לתורה.

הטקסים מתקיימים בכל מקום – בבית כנסת ליבראלי הסמוך לביתכם, בחצר או בכותל.

אני מגיעה עם ספר תורה חגיגי (אם זהו רצונכם) ועם מוסיקאי או מוסיקאית שבחרנו יחד.

20210905_141617_edited.jpg
בר מצווה
04:48
בר מצווה ניבי
01:08
בר מצווה נעמי אפרת
01:17
Image by Maarten Deckers

משפחות מספרות

רצינו לומר שוב שהיה פשוט מקסים - העליה לתורה היתה ארוע מיוחד במינו, זכות נדירה להיות שם לבד, ליד הכותל, והטקס עמך היה ממש חוויה מיוחדת. את באמת רבה מבטן. קבלת השבת היתה גם היא מקסימה, משפחתית וחמה. תודה שארחתם אותנו אצלכם ועל החום בו קיבלו את שמחת הילדים. 

תודה רבה רבה, ולהתראות בעוד שמחות ובקרוב. 

נ.ב. איה עדיין מדברת בהתרגשות על הדלקת הנרות, וכבר הודיעה שהיא רוצה לעלות לתורה איתך. 

קרן לי